Majka2


Majka

Majka była z nami 13 lat. Była tak malutkim pieskiem, że potrafiła przedostać się w każdą najmniejszą nawet szparkę.
Miała trudne życie, jej ówczesna wtedy właścicielka trzymała ją w małym mieszkaniu; bardzo rzadko była wyprowadzana na spacer przez co doprowadziło to do zaćmy.
Majka z czasem przestała kompletnie widzieć a była wtedy stosunkowo młodym psem. Straciła też całą energię i wigor.
Przez całe swoje życie kochała tylko jednego człowieka i tylko na jego widok merdała radośnie ogonkiem mimo swojego stanu. Był nim mój tata.
Ponad dwa lata temu los sprawił, że Majka stała się najszczęśliwszym pieskiem na ziemi. To właśnie mój tata ją przygarnął. Majka była już wtedy dość starszym czworonogiem.

Z upływem czasu mój piesek był coraz słabszy, coraz mniej pił, jadł. Jednak z tatą robiliśmy wszystko co w naszej mocy, aby Majce się lepiej żyło.
Przez ostatnie pół roku z pieskiem było fatalnie. Codzienne wizyty u weterynarza nic nie dały ; nie był on w stanie określić, co dokładnie dzieje się z naszym pupilem.
Majka nie była w stanie już normalnie jeść i pić, inne funkcje życiowe zostały również wyłączone z jej życia..
Dopiero po pewnym czasie zdjęcia Rtg pokazały smutną prawdę. Nie było szans. Potwornie to znosiliśmy gdy widzieliśmy, jak cierpi. A cierpiała potwornie. Uznaliśmy, że uśpienie przerwie jej cierpienie. Z ciężkim sercem następnego dnia zaprowadziliśmy ją do weterynarza. I to była ostatnia już jej droga przebyta z nami z jej życia.

Była członkiem naszej rodziny. Pochowaliśmy ją na działce pod wielkim starym drzewem wśród łąk gdzie biegała gdy miała jeszcze siłę..
Wydaję mi się, że teraz, gdy jej przy nas nie ma to ona tam biega, po tych łąkach. Szczęśliwa, wesoła, niecierpiąca.

Niedawno minęły dwa miesiące od kiedy jej z nami nie ma. Do tej pory bardzo cierpimy, bardzo ją kochaliśmy.
Jedynym ukojeniem dla naszego bólu jest świadomość, że nasz czworonożny przyjaciel już teraz nie cierpi i że spotkamy się kiedyś z nim w niebie.

A.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.